Miles+Points

1. ÖZEL KOŞULLAR

Miller+Puanlar kampanyasında Le Club AccorHotels ve Flying Blue genel hüküm ve koşulları geçerlidir. Herhangi bir ihtilaf hâlinde mevcut hüküm ve koşullar geçerli olacaktır.

2. MİLLER+PUANLAR ÖZELLİKLERİ

Bu kampanyadan yararlanmak için bir Le Club AccorHotels programı ve Flying Blue programı üyesi olmanız gerekmektedir.

Miller+Puanlar, Le Club AccorHotels ve Flying Blue Üyelerinin üyelik statüleri ne olursa olsun Le Club AccorHotels sadakat programına katılmış bulunan bir otelde gerçekleştireceği konaklamalardan ve Flying Blue Programı için uygun olan Air France, KLM uçuşlarından Ödül puanları ve Flying Blue Milleri kazanma hakkı vermektedir.

3. MİLLER+PUANLAR’A KAYIT YAPTIRMAK

Miller+Puanlar için www.accorhotels.com veya www.flyingblue.com üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz. Eğer kaydınızı www.accorhotels.com üzerinden yaptırıyorsanız, Le Club AccorHotels hesabınızı Flying Blue hesabınıza bağlamadan önce Le Club AccorHotels çevrim içi hesabınızda oturum açmanız ve sonra Flying Blue çevrim içi hesabınızda oturum açmanız veya sunulan bağlantı modülünü kullanarak Flying Blue programına abone olmanız gerekmektedir. Henüz Le Club AccorHotels programının bir Üyesi değilseniz, www.accorhotels.com üzerinden programa abone olmalısınız. Eğer kaydınızı www.flyingblue.com üzerinden yaptırıyorsanız, Le Club AccorHotels hesabınızı Flying Blue hesabınıza bağlamadan önce Flying Blue çevrim içi hesabınızda oturum açmanız veya sunulan bağlantı modülünü kullanarak Le Club AccorHotels programına abone olmanız gerekmektedir. Henüz bir Flying Blue Üyesi değilseniz, www.flyingblue.com üzerinden programa abone olmalısınız. Miller+Puanlar aboneliğiniz sadece adınıza olan Le Club AccorHotels ve Flying Blue hesapları ile kullanılabilir. Le Club AccorHotels hesabınız ve Flying Blue hesabınızdaki kaydın aynı ad ve soyadı için olması gerekmektedir.

4. PUAN VE MİL KAZANMA TABLOLARI VE PROSEDÜRLERİ

Le Club AccorHotels programına katılmış olan bir otelde konaklama yaptıklarında, Miller+Puanlar kampanyasına abone olmuş Le Club AccorHotels Üyeleri genelde Le Club AccorHotels programının genel hüküm ve koşullarına uygun olarak tamamlanan uygun bir konaklamada kazanılan Ödül puanları ile Statü puanlarını kazanırlar. Yukarıda bahsedilen şekilde uygun bir konaklamayı tamamlayan ve Flying Blue programının üyesi olup Miller+Puanlar programına da abone olmuş bulunan Le Club AccorHotels Üyeleri Flying Blue milleri kazanacak ve bu miller onların Flying Blue hesabına aşağıdaki tabloya göre aktarılacaktır Her 10 € harcamanızda :

Le Club AccorHotels Statüsü Adagio, Adagio Access, ibis, ibis Styles ve Mama Shelter hariç, tüm katılımcı AccorHotels markalarında tamamlanmış konaklamalarda kazanılan Flying Blue milleri ibis, ibis Styles ve Mama Shelter’da tamamlanan konaklamalarda kazanılan Flying Blue milleri Adagio’da tamamlanan konaklamalarda kazanılan Flying Blue milleri Adagio Access’te tamamlanan konaklamalarda kazanılan Flying Blue milleri
Classic 10 5 4 2
Silver 10 5 4 2
Gold 10 5 4 2
Platinum 10 5 4 2

Air France, KLM tarafından gerçekleştirilen veya pazarlaması yapılan ve Flying Blue Programı’na uygun olan bir uçuş gerçekleştiren ve Miller+Puanlar kampanyasına abone olmuş bulunan Flying Blue Üyeleri genelde Flying Blue programının genel hüküm ve koşullarına uygun olan uygun bir uçuşu tamamlayan Üyeler tarafından kazanılan Flying Blue milleri ve XP puanları kazanır. Yukarıda bahsedilen şekilde uygun bir konaklamayı tamamlayan ve Le Club AccorHotels programının üyesi olup Miller+Puanlar programına da abone olmuş bulunan Flying Blue Üyeleri Ödül puanları kazanacak ve bu puanlar onların Le Club AccorHotels hesabına aşağıdaki tabloya göre aktarılacaktır Her 10 € harcamanızda:

Flying Blue Statüsü AF-KL-A5 tarafından pazarlaması yapılan ve işletilen uçuşlardan kazanılan Le Club AccorHotels Ödül puanları AF-KL-A5 tarafından pazarlaması yapılan ve işletilen uçuşlardaki ücretli ek hizmetlerden (yükseltmeler, koltuk, yemekler ve bagaj) kazanılan Le Club AccorHotels Ödül puanları
Explorer 5 5
Silver 5 5
Gold 5 5
Platinum 5 5

Le Club AccorHotels programına katılım kaydı yaptırmış otellerde konaklama yaptığınızda Ödül puanlarınızın Le Club AccorHotels hesabınıza ve millerinizin Flying Blue hesabınıza aktarılabilmesi için, rezervasyonunuzu yaparken Le Club AccorHotels sadakat kartı numaranızı sağlamanız ve otele check-in yaparken sadakat kartınızı otel resepsiyonuna göstermeniz gerekmektedir.

Miller+Puanlar’a uygun bir uçuşu tamamladığınızda millerinizin Flying Blue hesabınıza ve Ödül puanlarınızın Le Club AccorHotels hesabınıza aktarılabilmesi için, uçuş rezervasyonunuzu veya check-in yaparken Flying Blue sadakat kartınızın numarasını sağlamalısınız.

Uçuş veya konaklamanın hangi tarihte satın alınmış olduğuna bakılmaksızın, hem miller hem puanlar kazanmaya uygun olan faaliyetler Miller+Puanlar kampanyasına abone olduktan sonra tamamlanan faaliyetlerdir. Miller+Puanlar kampanyası ile ilişkili avantajlardan yararlanma taleplerinin kampanya aboneliği hâlâ etkinken yapılmış olması gerekmektedir. Bir Üyenin Miller+Puanlar kampanya aboneliğinden çıkmasından sonra geriye dönük olarak yapılan puan kazanma talepleri hem mil hem puan kazanmaya uygun olmayacaktır (ilgili konaklama veya uçuş abonelik hâlâ etkinken tamamlanmış olsa bile).

Le Club AccorHotels Ödül puanlarınız ve Flying Blue milleriniz konaklamanızın veya uçuşunuzun tamamlanmasından sonraki 10 gün zarfında hesabınıza yansıtılacaktır.

Miller+Puanlar kampanyası uygunluğa bağlıdır. Satış Hüküm ve Koşulları her otele ve uçuşa ait genel rezervasyon fiyatları için geçerlidir.

Miller+Puanlar kampanyası Le Club AccorHotels programı ile Flying Blue programının partneri olan otellerdeki konaklamalar ve de Le Club AccorHotels programı ile Flying Blue programının partneri olan hava yollarının uçuşları için geçerli değildir.

5. STATÜ GECELERİ VE XP KAZANMA

Miller+Puanlar kampanyasına abone olmuş bulunan üyeler ilk uygun konaklamalarını tamamladıkları zaman bir “hoş geldiniz” avantajı olarak Le Club AccorHotels hesaplarına 1 Statü Gecesi ve Flying Blue hesaplarına 5 XP yansıtılacaktır.

Miller+Puanlar kampanyasına abone olmuş bulunan üyeler ilk uygun uçuşlarını tamamladıkları zaman bir “hoş geldiniz” avantajı olarak Flying Blue hesaplarına 5 XP ve Le Club AccorHotels hesaplarına 1 Statü Gecesi ve yansıtılacaktır.

Bu iki “hoş geldiniz” avantajı kümülatif olup, faaliyetin gerçekleştiği tarihte Üyenin hesabına yansıtılacaktır.

Çoklu abonelik hâlinde bile bu avantajlar her hesaba sadece bir kez (Flying Blue hesabı başına toplam 10 XP ve Le Club AccorHotels hesabı başına 2 Statü Gecesi) yansıtılır.

6. YOUBOOX LANSMAN KAMPANYASI

Her yıl maksimum 150.000 Miller+Puanlar abonesi ve her ay 50.000 aktif kullanıcı (ayda en az bir kez Youboox hesaplarında oturum açan Miller+Puanlar aboneleri) ilk uygun konaklamalarından veya uçuşlarından sonra partnerimiz Youboox’tan 6 aylık ücretsiz abonelik ile ödüllendirilecektir. Bu abonelik Miller+Puanlar abonelerine Youboox, Flying Blue ve Le Club AccorHotels tarafından oluşturulmuş bir okuma listesine erişim sağlayacaktır. Youboox, Le Club AccorHotels ve Flying Blue bu okuma listesini ortak bir mutabakatla değiştirme veya bu avantajı tüm Miller+Puanlar Üyelerine sunmama hakkını saklı tutar. Bir üye Youboox’a kayıt yaptırır ve Youboox hizmetini kullanırsa Youboox genel hüküm ve koşulları geçerli olacaktır. Miller+Puanlar’a abone olmuş bulunan ve Youboox lansman kampanyası için uygun olan üyeler maksimum bir ay zarfında Flying Blue veya Le Club AccorHotels’ten bir e-posta davetiyesi alacaktır. Bu davetiye uygun Üyelerin Youboox kayıtlarını tamamlamalarına ve bu hizmeti 6 ay ücretsiz kullanmalarına imkân verecektir. 6 aylık abonelik döneminin sonunda, kayıt yaptırırken Youboox’tan pazarlama ile ilgili e-postalar almayı seçmiş bulunan Üyelerle Youboox iletişime geçebilecek ve onlara aboneliklerini uzatmayı arzu ederlerse %50 indirim sunacaktır.

7. Ödül puanlarının istendiğinde Flying Blue Millerine dönüştürülmesi

Bir transfer gerçekleştirmeden önce, Le Club AccorHotels Üyesinin, Ödül puanlarını aktarmak istediği Flying Blue programının bir üyesi olması gerekmektedir. Puanlar sadece Üyenin adını taşıyan Flying Blue hesabına transfer edilebilir ve bu transferler sadece Miller+Puanlar kampanyası çerçevesinde beyan edilen ve bağlanmış bulunan Le Club AccorHotels hesapları ile Flying Blue hesapları arasında gerçekleştirilebilir.

Aşağıdaki tabloya uygun olarak minimum dönüştürme eşiği 2.000 Ödül puanıdır:

2.000 Ödül puanı = 1.000 Flying Blue mili

Transferler 10 gün zarfında tamamlanır ve geri alınamaz.

8. Flying Blue millerinin istendiğinde Le Club AccorHotels puanlarına dönüştürülmesi

Bir transfer gerçekleştirmeden önce, Flying Blue Üyesinin, Flying Blue millerini aktarmak istediği Le Club AccorHotels programının bir üyesi olması gerekmektedir. Puanlar sadece Üyenin adını taşıyan Flying Blue hesabından transfer edilebilir ve bu transferler sadece Miller+Puanlar kampanyası çerçevesinde beyan edilen ve bağlanmış bulunan Le Club AccorHotels hesapları ile Flying Blue hesapları arasında gerçekleştirilebilir.

Aşağıdaki tabloya uygun olarak minimum dönüştürme eşiği 4.000 Flying Blue mili:

4.000 Flying Blue mili = 1.000 Ödül puanı.

Transferler anında gerçekleştirilir ve geri alınamaz

9. ÜYENİN SORUMLULUKLARI

İşbu Miller+Puanlar Genel Kullanım Koşullarının herhangi bir Üye tarafından ihlal edilmesi; kartların, Millerin veya Ödül puanlarının suistimal edilerek veya hileli bir şekilde kullanılması; Programların biri veya her ikisi tarafından organize edilen bir etkinlikte dâhil olmak üzere Üye veya yanındaki kişiler tarafından doğru olmayan bilgilerin verilmesi veya her türlü zararlı veya ayıplanacak (özellikle otel personeline, hava yolu personeline veya müşterilere karşı gösterilen istenmeyen, kötü amaçlı veya hakaret edici) davranışlarda bulunulması, tamamen Sadakat Programı Yöneticilerinin keyfiyetine bağlı olarak Üyenin Miller+Puanlar aboneliğinin ve/veya Programlardaki üyeliğinin geçici olarak dondurulmasına veya üyenin Miller+Puanlar aboneliğinin ve/veya ilgili Sadakat Programlarındaki üyeliğinin önceden bildirilmeksizin veya tazminatsız bir şekilde sonlandırılması ile sonuçlanabilir. Üyenin üyelik ve aboneliğinin sonlandırılması Üyenin kartı ile kazanmış bulunduğu tüm Puanların ve Millerin iptal edilmesi ile sonuçlanacaktır. Bu askıya alma veya sonlandırma Sadakat Programı Yöneticisinin Üye ile ilgili olarak işlem yapma hakkına halel getirmez.

10. KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

• Le Club AccorHotels sadakat kartı numarası, Flying Blue sadakat kartı numarası, soyadı, ad, e-posta, doğum tarihi ve hesaba aktarılacak puan veya mil sayıları;

• Flying Blue tarafından Le Club AccorHotels aracılığıyla her uygun harcama ile ilgili toplanan veriler:

o Üyenin konaklamış olduğu otelin adı, markası, kasabası/şehri ve ülkesi

o Konaklama tarihleri

o Rezervasyon tarihi

o Konaklama nedeni (iş - tatil)

• Le Club AccorHotels tarafından Flying Blue aracılığıyla her uygun harcama ile ilgili toplanan veriler:

o Ticari uçuş numarası (müşterinin biletinde basılı numara)

o Uçuşun başlangıç ve bitiş noktası

o Rezervasyon sınıfı

o Gidiş ve dönüş uçuş tarihleri

o Uçuşun çoklu varış noktalı veya farklı gidiş ve dönüş noktalarına sahip olup olmadığı

o Rezervasyon tarihi

o Uçuş nedeni (iş - tatil)

11. MİLLER+PUANLAR GENEL KULLANIM KOŞULLARININ KABULÜ, DAVA KONULARININ ÇÖZÜMÜ VE İLGİLİ KANUNLAR

Miller+Puanlar kampanyasına abone olunması Üyelerin Genel Kullanım Koşulları’nı kayıtsız şartsız kabul ettiği anlamına gelir. Bu Genel Kullanım Koşullar önceki tüm metinlerin yerine geçer.

Bir üye ile Air France, KLM ve ACCOR SA arasında Miller+Puanlar Genel Kullanım Koşulları ile ilgili ihtilafların ortaya çıkması durumunda Üyeye işbu metinle geleneksel bir hakemlik prosedürüne veya başka bir ihtilaf çözüm yöntemine başvurabileceği bildirilmektedir. Müşteri Hizmetleri ekibine başvuruda bulunulmasından sonraki 60 gün zarfında dostane bir çözüme ulaşılamaması hâlinde Üye ilk şikâyet tarihinden sonra 12 ayı geçmemek şartıyla Seyahat ve Turizm Arabulucusu’na başvuruda bulunabilir. Seyahat ve Turizm Arabulucusu ile ilgili iletişim ve hak iddiaları ile ilgili bilgiler “Yardım” bölümünde yer almaktadır.

Bu Genel Kullanım Koşulları Fransız yasalarına tabidir ve müşterinin ikamet ettiği ülkesindeki zorunlu koruyucu düzenlemelere halel getirmez.

12. Miller+Puanlar aboneliğinin Üye tarafından sonlandırılması

Üyeler diledikleri zaman Miller+Puanlar kampanyasından çıkmaya karar verebilir. Bunu yapmak için üyelerin AccorHotels.com web sitesinin “Yardım” bölümü veya “İletişim” sayfası aracılığıyla taleplerini içeren bir e-posta göndermeleri gerekmektedir.

Üyenin Miller+Puanlar kampanyasından çıkması hâlinde Le Club AccorHotels ve Flying Blue hesapları buna rağmen muhafaza edilir.

Üye daha sonra kampanyaya yeniden üye olabilir, ancak başka bir abonelik bonusuna hak kazanmaz.

Kampanyadan çıkılması, tüm faaliyetlerden kazanılmış, ancak henüz aktarılmamış bulunan milleri ve puanları kazanma imkânını da ortadan kaldırır.

13. HESAP KAPATMA

Le Club AccorHotels hesabının veya Flying Blue hesabının kapatılması Miller+Puanlar programından otomatik olarak çıkılması ile sonuçlanır.

Otellerimizde rezervasyon yaptırarak puan kazanabilirsiniz.

Hemen rezervasyon yapın

Bize katılmaya hazır mısınız? Ücretsizdir!

Hemen katılın

Le Club AccorHotels katılımcı markaları